صفحه اصلی تماس با ما پرسش و پاسخ امروز ۱ آبان ۱۳۹۸ فارسی English
مدير حفظ نباتات سازمان جهادكشاورزي استان ايلام: مبارزه هوايي و زميني با سن گندم در بيش از 10 هزار هكتار از مزارع اين استان

مبارزه با سن گندم در 10 هزار هكتار از مزارع شمال ایلام اجرا شد

25 فروردين1395
 مبارزه با سن گندم در 10 هزار هكتار از مزارع شمال ایلام اجرا شد

مدیرحفظ و بهبود نباتات سازمان جهاد كشاورزی ایلام گفت: مبارزه با آفت سن گندم در 10 هزار هكتار از اراضی شمال استان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان:سیامك بیگی مدیر حفظ نباتات سازمان با اعلام این خبر گفت:: این مبارزه برای نابودی سن های مادر در اراضی كشاورزی شهرستان های سردسیر و كوهستانی استان همچون ایوان، سیروان، چرداول، ملكشاهی انجام گرفته است.
وی افزود: با توجه به بارانی و مرطوب بودن هوای استان در هفته جاری آفت سن گندم تشدید می شود و همین امر نیازمند ادامه روند مبارزه با این آفت و كنترل آن است.
وی یادآورشد: از 15 اردیبهشت نیز مبارزه تكمیلی با پوره های ( نوزادان) سن های گندمی كه در آفت كشی سن مادران زنده مانده اند و از تخم بیرون آمده اند، انجام می شود.
بیگی در خصوص مبارزه با آفت زنگ زرد گندم در مناطق جنوبی و گرمسیر استان هم گفت: مبارزه با این بیماری نیز در سطح سه هزار و 250 هكتار از اراضی كشاورزی جنوب استان انجام شده است.
وی با بیان اینكه این مبارزه به صورت هوایی و زمینی بوده است، افزود: یك هزار هكتار از این اراضی به صورت هوایی و 2 هزار و 250 هكتار زمینی آفت كشی شده است.
مدیرحفظ و بهبود نباتات سازمان جهاد كشاورزی ایلام تاكید كرد: مبارزه شیمایی و سم پاشی آفت های سن و زنگ زرد گندم با جدیت همچنان ادامه دارد و علاوه بر كنترل شیمایی، برگزاری كارگاه های آموزشی و مراقبتی از مزارع برای كشاورزان از برنامه های ترویجی سازمان جهاد كشاورزی استان است.
در سال زراعی جاری بیش از 125 هزار هكتار از اراضی استان ایلام به كشت غلات دیم و آبی اختصاص یافته كه با توجه به بارش های مناسب جوی و شرایط مطلوب اراضی كشاورزی پیش بینی می شود كه امسال حدود 200 هزار تن گندم برداشت شود.

قزوین - کیلومتر 6 جاده قدیم تهران - روبروی انبار شرکت نفت
اخبار سایت

احتمال حمله ملخ در شش استان كشور

اجرايي شدن نظام نامه سيستم مديريت ايمني (SMS) Safty Managment System در فرودگاه قزوين

اتمام عمليات خط كشي باند، تاكسي وي و رمپ فرودگاه

بومي سازي فيلتر هواپيماي درومادر با همكاري مشترك سازمان هواپيمائي كشور و صنايع داخلي در سال اقتصاد مقاومتي

بالگرد دائمی هلال‌احمر در قزوین مستقر شد

نشست مدير عامل با مديران مجمع نظام صنفي كشاورزي کشور

خبرگزاري ايانا: استقرار دائمي هواپيماي اطفاء حريق در استان فارس

پرواز اولین هواپیمای فوق سبک با موتور انژکتور نصب شده در کشور

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد: وجود پایگاه هواپیماهای خدمات ویژه در استان‌های فارس، خوزستان و گرگان

مدير حفظ نباتات سازمان جهادكشاورزي استان ايلام: مبارزه هوايي و زميني با سن گندم در بيش از 10 هزار هكتار از مزارع اين استان

خبرگزاري ايانا: اخبار عملياتي سال جديد يگان هوايي خدمات ويژه در مصاحبه با مدير عامل

درج اخبار عملياتي شركت هواپيمايي خدمات ويژه در خبرگزاري فارس

برنامه نوسازي ناوگان هوايي شركت هواپيمايي خدمات ويژه

دريافت گواهينامه تعمير و نگهداري از سازمان هواپيمايي كشوري

افتتاح DATA CENTER شركت هواپيمايي خدمات ويژه

ارتقاء مدت اعتبار مجوز پروازي شركت هواپيمائي خدمات ويژه