صفحه اصلی تماس با ما پرسش و پاسخ امروز ۱ آبان ۱۳۹۸ فارسی English
مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد: وجود پایگاه هواپیماهای خدمات ویژه در استان‌های فارس، خوزستان و گرگان

خبرگزاري ايانا

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

مصاحبه با احمد طمراسي ، مدير عامل شركت هواپيمايي خدمات ويژه

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد:
با وجود اینکه هواپیماهای شرکت هواپیمایی خدمات ویژه در سه استان فارس، خوزستان و گرگان پایگاه دارد، اما تنها برای آتش‌سوزی‌های احتمالی جنگل گلستان درخواست داریم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) درباره آتش‌سوزی‌های اخیر در پاسارگاد و پارک بمو گفت: با توجه به آنکه شرکت در سه استان فارس، خوزستان (دزفول) و گرگان پایگاه هوایی دارد، مشکلی در خدمات‌رسانی به‌موقع برای مقابله با حوادثی همچون آتش‌سوزی نداریم.

احمد طمراسی افزود: ۴۰۰ باند پروازی متعلق به وزارت جهاد کشاورزی در کشور وجود دارد که قابلیت استفاده برای مأموریت‌های هوایی را دارد؛ بنابراین مشکل باند فرودگاه نیز نداریم.

وی درباره امکان اطفای حریق توسط شرکت خدمات ویژه در جنگل‌های پاسارگاد و پارک ملی بمو خاطرنشان کرد: آمادگی برای اطفای حریق هر زمانی که درخواست وجود داشته باشد، هست؛ اما در دو مورد اخیر هیچ درخوساتی از شرکت برای کمک و امدادرسانی نشد.

طمراسی درباره تیم‌های مستقر در عرصه ادامه داد: از ۱۵ خردادماه سال جاری دو تیم پروازی در استان گلستان مستقر شده است تا در زمان آتش‌سوزی احتمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی درباره وضعیت هواپیماهای شرکت تصریح کرد: هواپیماهای شرکت قابلیت حمل یک‌هزار و ۵۰۰ لیتر آب به‌صورت نقطه‌ای و تا فرایند شعاع ۷۰ متری را دارند و علاوه بر آن قابلیت پاشش فوم نیز وجود دارد.

12فروند هواپیماي خدمات ویژه فعال در عرصه

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه یادآور شد: ۲۷ فروند هواپیما در حال حاضر در شرکت مستقر است که ۱۲ فروند آن برای عملیات اطفای حریق و محلول‌پاشی در حال انجام عملیات است.

طمراسی تأکید کرد: در این راستا در دو روز گذشته عملیات محلول‌پاشی در مزارع غلات گلپایگان به اتمام رسیده است و منتظر درخواست‌های بعدی هستیم.

گفتنی است، با وجود آنکه در زمان آتش‌سوزی در منابع طبیعی و عرصه‌های جنگلی می‌شد با درخواست سریع از وزارت جهاد کشاورزی و شرکت هواپیمایی ویژه کمک گرفت، اما شاید وقوع آتش‌سوزی در روز تعطیلی و علاوه بر آن نبود متولی برای پدیده آتش از عواملی باشد که باعث شد تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی و جانوری منطقه فوق از بین برود./


قزوین - کیلومتر 6 جاده قدیم تهران - روبروی انبار شرکت نفت
اخبار سایت

احتمال حمله ملخ در شش استان كشور

اجرايي شدن نظام نامه سيستم مديريت ايمني (SMS) Safty Managment System در فرودگاه قزوين

اتمام عمليات خط كشي باند، تاكسي وي و رمپ فرودگاه

بومي سازي فيلتر هواپيماي درومادر با همكاري مشترك سازمان هواپيمائي كشور و صنايع داخلي در سال اقتصاد مقاومتي

بالگرد دائمی هلال‌احمر در قزوین مستقر شد

نشست مدير عامل با مديران مجمع نظام صنفي كشاورزي کشور

خبرگزاري ايانا: استقرار دائمي هواپيماي اطفاء حريق در استان فارس

پرواز اولین هواپیمای فوق سبک با موتور انژکتور نصب شده در کشور

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد: وجود پایگاه هواپیماهای خدمات ویژه در استان‌های فارس، خوزستان و گرگان

مدير حفظ نباتات سازمان جهادكشاورزي استان ايلام: مبارزه هوايي و زميني با سن گندم در بيش از 10 هزار هكتار از مزارع اين استان

خبرگزاري ايانا: اخبار عملياتي سال جديد يگان هوايي خدمات ويژه در مصاحبه با مدير عامل

درج اخبار عملياتي شركت هواپيمايي خدمات ويژه در خبرگزاري فارس

برنامه نوسازي ناوگان هوايي شركت هواپيمايي خدمات ويژه

دريافت گواهينامه تعمير و نگهداري از سازمان هواپيمايي كشوري

افتتاح DATA CENTER شركت هواپيمايي خدمات ويژه

ارتقاء مدت اعتبار مجوز پروازي شركت هواپيمائي خدمات ويژه