صفحه اصلی تماس با ما پرسش و پاسخ امروز ۱ آبان ۱۳۹۸ فارسی English
خبرگزاري ايانا: استقرار دائمي هواپيماي اطفاء حريق در استان فارس


1395/04/02

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد:

چهار استان کشور صاحب هواپیمای خدمات ویژه شد/ نوشداروی بعد از مرگ جنگل‌های فارس و استقرار دائمی هواپیما در منطقه

با وجود آنکه استقرار هواپیمای شرکت خدمات ویژه نوشداروی بعد از مرگ سهراب شد، اما استان فارس که قطب کشاورزی بوده و دارای مناطق جنگلی است، به درخواست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست، صاحب هواپیمای دائمی شد.


با وجود آنکه استقرار هواپیمای شرکت خدمات ویژه نوشداروی بعد از مرگ سهراب شد، اما استان فارس که قطب کشاورزی بوده و دارای مناطق جنگلی است، به درخواست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست، صاحب هواپیمای دائمی شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از استقرار هواپیماهای این شرکت در چهار استان کشور خبر داد و گفت: استان فارس قطب کشاورزی کشور محسوب می‌شود و لزوم استقرار دائمی هواپیما در منطقه احساس می‌شد.

احمد طمراسی افزود: با وجود آنکه در زمان آتش‌سوزی جنگل‌های پاسارگاد و پارک ملی بمو، درخواستی برای استفاده از ظرفیت هواپیماهای شرکت نبود، اما به‌تازگی بنا به اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان حفاظت محیط زیست پایش هوایی آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: قرار است هواپیمای مستقر در استان فارس برای عملیات کشاورزی همچون کود، سم و بذرپاشی، علاوه بر اطفای حریق احتمالی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه ادامه داد در فصول گرم همیشه آتش‌سوزی در مناطق جنگلی اتفاق می‌افتد، بنابراین لزوم استقرار هواپیما برای جلوگیری از گسترش آتش و رسیدگی سریع احساس می‌شود و مسئولان در این راستا اقدامات مناسبی را عملیاتی کردند.

طمراسی با اعلام اینکه قبل از واگذاری شرکت به بخش خصوصی، فعالیت هواپیماهای شرکت در استان‌ها مطلوب بود، تصریح کرد: در حال حاضر نیز هواپیماهای شرکت در استان‌های فارس، گلستان، مازندران و خوزستان مستقر هستند و در زمان‌های آتش‌سوزی و عملیات محلول‌پاشی برای مقابله با آفات و بیماری‌های احتمالی انجام کودپاشی و بذرپاشی به‌کار می‌آیند.

وی در پایان اظهار داشت: استفاده از هواپیما در عملیات بذر، کود و سم‌پاشی به ویژه در مزارع غلات، می‌تواند ضمن استفاده اقتصادی نهاده‌ها، صرفه‌جویی ارزی دربر داشته باشد./قزوین - کیلومتر 6 جاده قدیم تهران - روبروی انبار شرکت نفت
اخبار سایت

احتمال حمله ملخ در شش استان كشور

اجرايي شدن نظام نامه سيستم مديريت ايمني (SMS) Safty Managment System در فرودگاه قزوين

اتمام عمليات خط كشي باند، تاكسي وي و رمپ فرودگاه

بومي سازي فيلتر هواپيماي درومادر با همكاري مشترك سازمان هواپيمائي كشور و صنايع داخلي در سال اقتصاد مقاومتي

بالگرد دائمی هلال‌احمر در قزوین مستقر شد

نشست مدير عامل با مديران مجمع نظام صنفي كشاورزي کشور

خبرگزاري ايانا: استقرار دائمي هواپيماي اطفاء حريق در استان فارس

پرواز اولین هواپیمای فوق سبک با موتور انژکتور نصب شده در کشور

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد: وجود پایگاه هواپیماهای خدمات ویژه در استان‌های فارس، خوزستان و گرگان

مدير حفظ نباتات سازمان جهادكشاورزي استان ايلام: مبارزه هوايي و زميني با سن گندم در بيش از 10 هزار هكتار از مزارع اين استان

خبرگزاري ايانا: اخبار عملياتي سال جديد يگان هوايي خدمات ويژه در مصاحبه با مدير عامل

درج اخبار عملياتي شركت هواپيمايي خدمات ويژه در خبرگزاري فارس

برنامه نوسازي ناوگان هوايي شركت هواپيمايي خدمات ويژه

دريافت گواهينامه تعمير و نگهداري از سازمان هواپيمايي كشوري

افتتاح DATA CENTER شركت هواپيمايي خدمات ويژه

ارتقاء مدت اعتبار مجوز پروازي شركت هواپيمائي خدمات ويژه