صفحه اصلی تماس با ما پرسش و پاسخ امروز ۳۰ مهر ۱۳۹۶ فارسی English
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خبر دادسوختن فرصت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حریق جنگل‌ها/ نیاز به بالگرد اطفای حریق

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

سوختن فرصت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حریق جنگل‌ها/ نیاز به بالگرد اطفای حریق

1395/5/1

خبرگزاری فارس: سوختن فرصت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حریق جنگل‌ها/ نیاز به بالگرد اطفای حریق

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نابودی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد فرصت‌های گردشگری این استان را از بین می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، عزت‌الله بهشتی‌فر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بخش زیادی از منابع طبیعی استان در آتش‌سوزی‌های اخیر طعمه حریق شدند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: هر چند پرسنل منابع طبیعی با تمام توان اقدام به مهار آتش کردند ولی به دلیل صعب‌العبور بودن برخی مناطق دسترسی به آنها دشوار بوده و تا رسیدن به محل میزان زیادی از منابع دچار آتش‌سوزی شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 45 فقره آتش‌سوزی در منابع طبیعی استان اتفاق افتاده است، گفت: اغلب این آتش سوزی‌ها در اثر غفلت و بی‌توجهی برخی افراد ناآگاه رخ می‌دهد.

این مسوول جنگل را تنها متعلق به این استان نداست و بیان داشت: به برکت وجود همین جنگل‌ها و مراتع این استان دارای منابع غنی آب نیز هست و وجود جنگل و آب در کنار هم باعث جذب گردشگران و در نتیجه رونق اقتصادی می‌شود.

بهشتی‌فر در ادامه، گفت: هر چند با حمایت‌های ریاست سازمان جنگل‌ها و مراتع و استاندار از لحاظ خودرویی و برخی امکانات به اطفای حریق مجهز شده‌ایم و امکانات بهتری به ما دادند ولی برخی از آتش‌سوزی‌ها در مناطق صخره‌ای و صعب‌العبور رخ می‌دهد و چون دسترسی به آن مناطق بسیار دشوار است نیازمند وسایل و تجهیزات بیشتری مانند بالگرد هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد وجود بالگرد را یکی از ضروری‌ترین نیازهای ستاد بحران استان عنوان کرد و بیان داشت: استان ما به دلیل شرایط جغرافیایی و کوهستانی نیاز ضروری به وجود بالگردی که توانایی فرود در صخره‌ها و مناطق صعب‌العبور را داشته باشد، دارد.

این مسؤول نقش دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، بسیج، ائمه جماعات و اصحاب رسانه را جهت فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت از منابع طبیعی بسیار پررنگ عنوان کرد و یادآور شد: با کمک این دستگاه‌ها می‌توان فرهنگ‌سازی گسترده‌ای جهت بیان نقش منابع طبیعی و حفاظت از آنها برای مردم انجام داد.

بهشتی‌فر حفاظت از منابع طبیعی را تنها وظیفه اداره منابع طبیعی ندانست و گفت: جهت حفاظت از این نعمت گرانبها نیازمند حمایت، تجهیزات و اعتبارات بیشتر بوده و برای محقق شدن این امر باید همه دستگاه‌ها پای کار آمده و با کمک همدیگر این کار را انجام دهند.

قزوین - کیلومتر 6 جاده قدیم تهران - روبروی انبار شرکت نفت
اخبار سایت

عقد تفاهم نامه همكاري شركت هواپيمايي خدمات ويژه با نظام صنفي كشاورزي و منابع طبيعي كشور در سال 96

بالگرد دائمی هلال‌احمر در قزوین مستقر شد

اجراي مانور نمايشي پاشش آب توسط هواپيماي درامادر مستقر در نمايشگاه بين المللي هوايي كيش در روزهاي دوم و چهارم نمايشگاه

نشست مدير عامل با مديران مجمع نظام صنفي كشاورزي کشور

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خبر دادسوختن فرصت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با حریق جنگل‌ها/ نیاز به بالگرد اطفای حریق

خبرگزاري ايانا: ورود شركت هواپيمايي خدمات ويژه به اجاره و خريد بالگردهاي اطفاء حريق

استقرار دو فروند هواپیمای آتش نشان درفرودگاه کلاله برای مقابله با آتش سوزی جنگل

خبرگزاري ايانا: استقرار دائمي هواپيماي اطفاء حريق در استان فارس

پرواز اولین هواپیمای فوق سبک با موتور انژکتور نصب شده در کشور

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه به ایانا خبر داد: وجود پایگاه هواپیماهای خدمات ویژه در استان‌های فارس، خوزستان و گرگان

اعزام سه فروند هواپيماي چند منظوره "درامادر" به استان هاي گلستان و مازندران

مدير حفظ نباتات سازمان جهادكشاورزي استان ايلام: مبارزه هوايي و زميني با سن گندم در بيش از 10 هزار هكتار از مزارع اين استان

خبرگزاري ايانا: اخبار عملياتي سال جديد يگان هوايي خدمات ويژه در مصاحبه با مدير عامل

استقرار ده فروند هواپيما در چند استان كشور با آغاز سال 1395

درج اخبار عملياتي شركت هواپيمايي خدمات ويژه در خبرگزاري فارس

برنامه نوسازي ناوگان هوايي شركت هواپيمايي خدمات ويژه

دريافت گواهينامه تعمير و نگهداري از سازمان هواپيمايي كشوري

افتتاح DATA CENTER شركت هواپيمايي خدمات ويژه

ارتقاء مدت اعتبار مجوز پروازي شركت هواپيمائي خدمات ويژه